Õppeseminar "Eesti keele kursused Ida-Virumaa õpetajatele" projekti raames

idaviruopetaja logod eesti

1. detsembril toimus Jõhvis ETERNA Koolituskeskuses koolitusseminar õpetajatele, kes on kaasatud projekti „Eesti keele kursused Ida-Virumaa õpetajatele“. Seminari eesmärkideks oli projekti meeskonna omavaheline tutvumine, metoodikavõtete jagamine ja ühtlustamine, töötubade korraldamine.

Seminari viis läbi Mare Kitsnik, PhD, lingvist ja psühholoog, TÜ eesti keel võõrkeelena didaktika vanemteadur ja eesti keele õpikute autor. Ta esitles seminaril osalejatele erinevaid aktiivõppemetoodikaid, mida saab õppetegevuses edukalt kasutada. Õppurite rollis olnud õpetajad said ise katsetada harjutusi ja meetodeid, mis aitavad keeletunde elulisemaks muuta.

„Seminar oli tõesti kasulik, nagu ka teised Mare Kitsniku koolitused, millest olen osa võtnud. Meil oli võimalus tutvuda põnevate aktiivõppe võtetega ja ennast õppurite rollis proovile panna. Huvitav oli kolleegidega suhelda ja praktilisi kogemusi vahetada.“- räägib õpetaja Natalja Kahur Narvast.

Seminaril osalesid ka Integratsiooni SA esindaja Keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuht Jana Tondi ja Haridus- ja Teadusministeeriumi Keeleosakonna peaekspert Riina Koolmeister. J.Tondi ja R.Koolmeister rõhutasid, et õpetajate õpetamine on kõige vastutusrikkam ja vaevanõudvam protsess, mistõttu on oluline meeskonna toetamine ja metoodikavõtete arendamine projekti eesmärkide saavutamiseks.

Projekti raames osalevad 120 õpetajat Narvas, Sillamäel, Jõhvis ja Kohtla-Järvel eesti keele koolitusel (250 ak.tundi) eesmärgiga parandada oma keeleoskust ühe taseme võrra ning valmistuda eesti keele riiklikuks tasemeeksamiks. Projekti tellijaks on Integratsiooni SA, projekti toetajaks on Haridus- ja Teadusministeerium. Projekti teostamise periood on september 2018 – mai 2019. Koolituste korraldajaks on ETERNA Koolituskeskus OÜ.

Lisainformatsioon

ETERNA Koolituskeskus OÜ
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
www.eterna.ee